left direction
right direction

Mokrá lopta

Poďakovanie z maďarskej strany za februárový zápas v Košiciach

hunfedlogo svk hun sl list

Februárový duel Svetovej ligy medzi Slovenskom a Maďarskom, ktorý sa konal 17. februára v Košiciach, má aj po takmer mesiaci odozvu - veľmi príjemnú. Slovenská strana totiž dostala od súpera list, v ktorom oceňuje organizáciu podujatia, po športovej aj spoločenskej stránke. Prinášame Vám znenie tohto listu, aj pre tieto hrejivé slová zo zahraničia sa oplatí odvádzať dobrú prácu. 

"Drahí priatelia.

Radi by sme vyjadrili srdečné poďakovanie a ocenenie za excelentnú organizáciu stretnutia Slovensko - Maďarsko, vo Svetovej Lige v Košiciach, 17. februára 2015. Chceme sa poďakovať za fantastickú pohostinnosť a vysokú úroveň hotela, ktorú ste poskytli nášmu mužstvu a dúfame, že sa Vám v budúcnosti budeme môcť revanšovať.

So srdečným pozdravom Benedek Tibor - tréner reprezentácie, Balázs Nemcsik - generálny sekretár maďarskej vodnopólovej federácie."

 

 

Slovenské tímy zabojujú o EH v Grazi a Bratislave

hornets-19

Slovenské výbery chlapcov a dievčat vo vodnom póle budú v druhej polovici týždňa bojovať o miestenky na júnové I. európske hry v azerbajdžanskom Baku. V kvalifikácii sa od 12. do 15. marca predstavia výbery do 17 rokov, chlapci budú bojovať o osem miest, dievčatá o šesť. Mladé Slovenky v konkurencii rovesníčok z Turecka, Izraela a Bulharska nastúpia v domácom prostredí v Bratislave. Slovákov čaká turnaj v rakúskom Grazi, ich súpermi budú okrem domácich mladíkov aj reprezentácie Turecka, Gruzínska, Bulharska a Moldavska. Do Baku postúpia z každej kvalifikačnej skupiny po dve najúspešnejšie družstvá.

V oboch kategóriách majú istotu štartu na EH najlepšie výbery z ostatných juniorských ME - sedem chlapčenských (Čierna Hora, Srbsko, Taliansko, Maďarsko, Chorvátsko, Rusko a Španielsko) a šesť dievčenských (Grécko, Španielsko, Holandsko, Taliansko, Maďarsko a Rusko). Medzi chlapcami bude štartovať aj domáci Azerbajdžan, no v kategórii dievčat sa výber organizátorov EH nepredstaví.

Celý článok...

Slováci do Grécka aj s Kozmérom či Kolárikom

logo-fina-worldleague

Slovenskú mužskú vodnopólovú reprezentáciu čaká ďalšia herná previerka proti silnému súperovi, keď v zápase A-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy nastúpi v utorok 17. marca o 18.00 h SEČ v Pireu na predmestí Atén proti domácemu výberu Grécka. Tréner Antonio Esteller Serrahima s asistentom Róbertom Kaidom vybrali na tento duel dovedna trinásť hráčov vrátane dvoch brankárov. V porovnaní s februárovým zápasom proti Maďarsku (12:13) nastali v tíme dve zmeny - uzdravený brankár Lukáš Kozmér nahradil skúseného Michala Gogolu a Martin Kolárik figuruje v mužstve na úkor Maroša Tkáča.

Zápas povedie chorvátsko-turecká dvojica arbitrov Maro Savinovič a Gökhan Can Ciger, delegátom Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA) bude Maročan Farrid el Allam. Pred duelom v Grécku majú Slováci na svojom konte jeden bod za prehru na pokutové hody v Rumunsku. V prvom zápase proti Grékom prehrali Slováci v polovici decembra v Novákoch 10:16.

Po súboji v Grécku sa Slováci predstavia v A-skupine európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy už len raz - v utorok 14. apríla privítajú v Bratislave Rumunov.

Program najbližších duelov A-skupiny vodnopólovej Svetovej ligy mužov - utorok 17. marca (časy su v SEČ):
BUKUREŠŤ: Rumunsko - Maďarsko (17.00)
PIREUS: Grécko - Slovensko (18.00)

Nominácia tímu SR na marcový duel Svetovej ligy v Grécku:
Brankári: Lukáš Kozmér, Tomáš Hoferica
Hráči v poli: Martin Faměra, Juraj Zaťovič, Tomáš Bielik, Lukáš Ďurík, Samuel Baláž, Lukáš Seman, Marek Molnár, Marek Tkáč, Kristián Polovic, Martin Kolárik, Tomáš Brúder

Tabuľka A-skupiny:
1. Maďarsko 4 4 0 0 0 61:41 12
2. Grécko 4 3 0 0 1 62:45 9
3. Rumunsko 4 0 1 0 3 44:66 2
4. Slovensko 4 0 0 1 3 41:56 1

Doterajšie výsledky: Grécko - Rumunsko 15:8, Maďarsko - Slovensko 13:6, Maďarsko - Rumunsko 20:10, Slovensko - Grécko 10:16, Rumunsko - Slovensko 9:9 (na pokutové hody: 5:4), Grécko - Maďarsko 13:15, Rumunsko - Grécko 12:18, Slovensko - Maďarsko 12:13

Zvyšný program zápasov SR v SL mužov:
6. kolo - 14. apríla (Bratislava): Slovensko - Rumunsko 

 

ME v roku 2018 sa uskutočnia v Barcelone

ME2018 Barcelona

Komplex Piscines Bernat Picornell v katalánskej Barcelone bude v roku 2018 hostiť majstrovstvá Európy vo vodnom póle. Počas víkendu o tom rozhodlo vedenie Európskej plaveckej ligy (LEN) na rokovaní v škótskom Glasgowe. V Barcelone sa v minulosti dvakrát konali vodnopólové majstrovstvá sveta (2003 a 2013), v roku 1970 hostila kontinentálny šampionát a raz aj zápasy olympijského turnaja (1992). Zo spomenutých vrcholných vodnopólových turnajov sa v komplexe Piscines Bernat Picornell nehrali iba MS 2003. Na ME 2018 sa predstaví 12 ženských a 16 mužských vodnopólových výberov.

Draci "padli" v Bratislave, Nováky nezaváhali s ČH Hornets

logo liga pharma

V sobotu sa v Bratislave a Novákoch začali súboje v nadstavbách. V skupine o titul sa darilo domácim tímom. Víťaz základnej časti z Novák zdolal ČH Hornets Košice 10:4, keď dominoval najmä v druhej polovici duelu. Hráči Slávie UK Bratislava si vo vlastnom bazéne urobili z Modrých Drakov Košice doslova trhací kalendár, až do konca tretej štvrtine postupne zvyšovali svoj náskok až na hrozivých 13:3, poslednej osemminútovke hostia už len skorigovali. Druhé kolo nadstavby je na programe o dva týždne 21. marca - v košickom derby „sršni" hostia „drakov", bratislavské „sovy" sa predstavia v Novákoch.

Pharma Group extraliga mužov - nadstavbová A-skupina - 1. kolo - sobota:
KVP Nováky - ČH Hornets Košice 10:4 (1:1, 1:1, 5:1, 3:1)
Najviac gólov: M. Úradník, Dékány, Marek Tkáč a Maroš Tkáč po 2, Nižný a Hrivnák po 1  - Mytruk, Baran, Kubáni a Vojtenko po 1

Slávia UK Bratislava - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 16:8 (5:1, 3:1, 5:1, 3:5)
Najviac gólov: P. Tkáč 4, Nedbal a T. Bielik po 3, Gyurcsi 2, Nezhyba, V. Hruška, Kratochvíl a Plvan po 1 - Dilý 4, Grutka 2, Haluška a K. Bačo po 1

nadstavbová B-skupina:
KVP Komárno - Nereus Žilina 11:6
Pirana SC Topoľčany - Kúpele Piešťany 13:8

Slováci po dráme podľahli Maďarom

hornets-19

Slovenská vodnopólová reprezentácia neuspela vo svojom štvrtom súboji v európskej časti kvalifikácie o postup do superfinále Svetovej ligy mužov, keď v utorok v Košiciach prehrala s favorizovaným výberom Maďarska tesne 12:13. Počas celého duelu držali Slováci krok so silnými Maďarmi, ešte v úvode tretej osemminútovky viedli gólom Polovica 5:4. Skúsenejší hostia potom získali vedenie na svoju stranu a v dramatickom závere si ho aj ustrážili. V slovenskom tíme dali tri góly Ďurík a Polovic, dva presné zásahy pridali Seman s Faměrom, jeden gól strelili Baláž a Zaťovič. Najbližšie sa tím SR predstaví 17. marca v Aténach proti domácemu Grécku.

Celý článok...

Československý lev obohatil vodnopólovú exhibíciu o unikátne novinky

exhibiciaBA

"Keď nastupuje Československý lev, neexistuje súper. Je to súboj úsmevov." Práve tento refrén čerstvo stvorenej česko-slovenskej hymny na počesť hviezdneho výberu športovcov, hercov, spevákov a iných umelcov z Česka a Slovenska odštartoval v Bratislave na sviatok všetkých zaľúbených vydarenú hodinovú šou vo vodnom póle. Plaváreň Pasienky bola počas nej svedkom nie iba slávnostného krstu spomínanej skladby z autorskej dielne hudobníkov Mariána Greksu a otca a syna Kmeťovcov, ale aj veľmi unikátneho merania síl vo vodnom póle.

Na jednej strane bazénu sa svojim športovým umením prezentovalo družstvo bývalých hráčov bratislavskej Slávie. Domáci hrali podľa všeobecne platných pravidiel vodného póla so šiestimi hráčmi v poli a jedným brankárom, na druhej strane zasa výber českých a slovenských zabávačov, umelcov a exšportovcov vo farbách tímu Československý lev - Oklamčák Show Sport Team (OSST). Tí vďaka prižmúreným očiam skúseného medzinárodného vodnopólového rozhodcu Vlastimila Kratochvíla boli stále v číselnej prevahe - sedem hráčov v poli a brankár.

Celý článok...

Slováci v Košiciach proti Maďarom už aj s Faměrom

hornets-19

Slovenskú mužskú vodnopólovú reprezentáciu čaká ďalšia herná previerka proti silnému súperovi, keď v zápase A-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy nastúpi v utorok 17. februára o 18.00 h v Košiciach proti výberu Maďarska. Tréner Antonio Esteller Serrahima s asistentom Róbertom Kaidom majú k dispozícii totožný káder, ktorý v úvode februára dosiahol na kvalifikačnom turnaji o postup na ME 2016 tri víťazstvá v gruzínskom Tbilisi. Tím doplní po zranení aj Martin Faměra, ktorý už v stredu hral za Spandau Berlín v Lige majstrov a dvoma gólmi sa podieľal na domácom triumfe svojho mužstva nad srbským Partizanom Belehrad 8:6.

Zápas povedie srbsko-francúzska dvojica arbitrov Ivan Rakovič a Alban David, delegátom Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA) bude Srb Alexander Šoštar.
Po súboji proti Maďarsku sa Slováci predstavia v A-skupine európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy ešte dvakrát - v marci v Aténach ich čaká zápas proti domácemu Grécku a v apríli v Bratislave privítajú Rumunov.

Celý článok...

Strana 1 z 142

Prevádzkovateľ

FOUR ART s.r.o. 
Jantárova 30
040 01 Košice
IČO: 36 571 946

Nachádzate sa tu: Aktuality
Joomla extensions by Siteground Hosting