left direction
right direction

Mokrá lopta

Nováky získali mužský extraligový titul

novaky

Hráči tímu KVP Nováky sa stali víťazmi vodnopólovej extraligy mužov v sezóne 2014/2015. Zverenci tréner Petra Tkáča triumfovali v stredajšom štvrtom finále nad Sláviou UK Bratislava tesne 9:8, celú sériu vyhrali 3:1 na zápasy a po dlhých ôsmich rokoch vybojovali slovenský majstrovský titul pre Nováky, celkovo už štrnásty pre toto banícke mesto. V minulej sezóne skončili Nováčania na 3. mieste, Bratislavčania rovnako ako pred rokom obsadili druhú priečku.

Domáce "sovy" pod vedením trénera Dušana Holasa v stredu síce viedli 2:1, no v druhej časti veľmi rýchlo prehrávali 2:3. Ešte po tretej štvrtine bol nerozhodný stav 6:6, v záverečnej osemminútovke však hostia rozhodli o svojom triumfe. Víťazný gól dosiahol skúsený Juraj Zaťovič.
Extraliga mužov vo vodnom póle - finále play-off - štvrtý zápas (hralo sa na tri víťazstvá) - streda:
Slávia UK Bratislava - KVP Nováky 8:9 (2:1, 2:2, 2:3, 2:3) - konečný výsledok série: 1:3, Nováky získali majstrovský titul
Góly: Brezina, Kratochvíl a P. Tkáč 2, Prelovský a Gyurcsi po 1 - Maroš Tkáč 3, Nižný a Zaťovič po 2, Cachovan a Furman po 1

Hlasy:
Dušan Holas (tréner Slávie UK Bratislava): "Do poslednej chvíle sme verili vo víťazstvo. Neviem povedať, čomu pripísať zlyhanie v závere, zostal som z toho zaskočený. Novákom gratulujem k titulu. Počas celej sezóny ukazovali, že majú kvalitný tím a potvrdili to aj vo finálovej sérii. Zápasy boli veľmi tesné a je náročné povedať, čo rozhodlo. Súper možno nemal taký široký káder ako my, no kvalitu mali na niektorých postoch veľmi vysokú."

Peter Tkáč (tréner KVP Nováky): "Získať majstrovský titul je veľmi krásny pocit. Je to odzrkadlenie niekoľkých sezón a systematickej práce s mládežou v Novákoch. Sú to hráči, ktorí od detí vyrástli do dospelého veku a sú doplnení staršími skúsenejšími pólistami na čele s Peťom Nižným, Miškom Gogolom a Ďurom Zaťovičom. Juraj potvrdil, prečo je kapitánom slovenskej reprezentácie, klobúk dole pred tým chlapom. Dnes rozhodli detaily na konci duelu, my sme boli efektívnejší v koncovke. V závere som sa už pripravil na päťmetrové hody, napokon sme dali šťastný gól a sme majstri."

Michal Gogola (brankár KVP Nováky): "Bol to veľmi podobný zápas ako tie predchádzajúce. Bratislavčania mali zasa trochu viac z hry, ale hrali sme do konca a podarilo sa nám uspieť. Slávia UK je veľmi nepríjemný súper. Celé finále bolo aj trochu nervózne, ale adekvátne tomu, o čo išlo. Sme veľmi šťastní, že sme to v závere zápasu dokázali vybojovať."

Juraj Zaťovič (hráč KVP Nováky, autor víťazného gólu): "Som veľmi rád, že naše srdiečko a bojovný výkon na konci duelu rozhodli. Finálové zápasy sú veľmi náročné a vyhrať dvakrát po sebe je ťažké. Veril som, že Bratislavčania po sobotňajšom úspechu u nás môžu doma zaváhať. Takéto duely rozhodujú detaily a skutočne len okamihy, dnes sa to potvrdilo. Som veľmi rád, že po dlhých rokoch sme titul vrátili späť do Novák. O to je to krajšie, že po dlhšom čase som nastúpil za svoj materský klub a je to fantastický pocit."

Gejza Gyurcsi (hráč Slávie UK Bratislava): "Bolo veľmi ťažké sledovať súpera, ako si preberá majstrovský titul. Aj my sme ho už veľmi dlho nezískali. Dnes rozhodlo, že sme urobili chybu v obrane. Spravili sme ich aj v ďalších finálových dueloch, to bolo kľúčové. Prehrať vo finále je veľmi smutné, mňa osobne neteší striebro. Nemali sme zlú sezónu, vo finále sme zabojovali. Mrzí ma to, lebo sme na to mali, cíti to tak celé družstvo."

Celý článok...

Nováky nevyužili prvý majstrovský mečbal

gyurcsi2

Hráči tímu PVK Nováky nevyužili majstrovský mečbal a v domácom prostredí neukončili sezónu v extralige vodných pólistov. Zverenci Petra Tkáča remizovali v riadnom hracom čase v sobotňajšom treťom finále so Sláviou UK 7:7, v rozstrele však ťahali za kratší koniec (5:6). Slávia UK si vybojovala právo na štvrtý zápas, ktorý sa uskutoční v stredu 3. júna v Bratislave. Prípadný piaty duel sa bude hrať v Novákoch v piatok 5. júna.

Slávia UK viedla počas celého sobotňajšieho zápasu. Domácim trikrát ušli na rozdiel dvoch gólov - 2:0, 4:2 i 6:4. Nováky vždy vyrovnali. V dramatickej štvrtej štvrtine najskôr Kratochvíl poslal Sláviu UK opäť do vedenia, ale Zaťovič pät sekúnd pred koncom vyrovnal na 7:7. V siedmej sérii rozstrelu sa presadil Nedbal, domáci Stehlík nedal.


Extraliga mužov vo vodnom póle - finále play-off - tretí zápas (hralo sa na tri víťazstvá):
KVP Nováky - Slávia UK Bratislava 7:7 (0:2, 2:1, 3:3, 2:1) - 5:6 po pokutových hodoch - stav série: 2:1
Góly: Maroš Tkáč a M. Úradník po 2, Marek Tkáč, Furman, Zaťovič - Kratochvíl 3, Nedbal 2, Gyurcsi, Vaňo

O 3. miesto - tretí zápas:
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - ČH Hornets Košice 13:6 (3:0, 3:2, 3:1, 4:3) - stav série 2:1
Najviac gólov: K. Bačo 3, Šuster 2, Palaščák 2, Hrošík 2 - Zareva 2, Baran 2

Pro Recco vyhralo ôsmykrát Ligu majstrov

logo-len

Vodní pólisti talianskeho tímu Pro Recco sa stali ôsmykrát vo svojej klubovej histórii víťazmi Ligy majstrov. V sobotňajšom finále zdolali chorvátske družstvo Primorje Rijeka tesne 8:7. Pro Recco zopakovalo úspechy z rokov 1965, 1984, 2003, 2007, 2008, 2010 a 2012. Rijeka zostala po ročníku 2012 druhýkrát tesne pod vrcholom a na premiérovú trofej si musí ešte počkať.

Výsledky sobotňajších duelov na turnaji Final Six vodnopólovej Ligy majstrov mužov v španielskej Barcelone:
finále: Primorje Rijeka (Chor.) - Pro Recco (Tal.) 7:8 (3:1, 0:2, 2:4, 2:1)
o 3. miesto: Jug Dubrovník (Chor.) - CN-Atlétic Barceloneta (Šp.) 12:14 (5:3, 3:5, 1:3, 3:3)

Slováci v 2. kole kvalifikácie ME 2016 do Francúzska

me2016

Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia absolvuje druhý turnaj kvalifikácie o postup na ME 2016 do srbského Belehradu vo Francúzsku. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v španielskej Barcelone. Pôvodné správy hovorili o konaní turnaja na Slovensku, no tréner výberu SR Antonio Esteller Serrahima uviedol veci na správnu mieru a informoval, že hrať sa bude vo francúzskom meste Montpellier. Súpermi Slovákov budú koncom septembra okrem domáceho výberu aj tímy Bieloruska a Ukrajiny.

Vo februári štartovali Slováci v Gruzínsku a priviezli si plný bodový zisk za tri víťazstvá.
Tímy si body získané v prvej fáze prenášajú ďalej a postup na kontinentálny šampionát si zabezpečia po dva najvyššie umiestnené výbery z každej skupiny.
Zverenci trénera Antonia Estellera Serrahimu majú veľkú šancu kvalifikovať sa na ME 2016. Naposledy Slováci štartovali ME v roku 2008 v španielskej Málage.

Zloženie skupín v 2. fáze kvalifikácie o postup na vodnopólové ME 2016 - hrať sa bude 25. - 27. septembra 2015:
MUŽI
A-skupina: Izrael*, Gruzínsko, Litva, Holandsko
B-skupina: Francúzsko*, Slovensko, Bielorusko, Ukrajina
C-skupina: Malta*, Nemecko, Poľsko, Švajčiarsko
D-skupina: Rusko*, Turecko, Portugalsko, Lotyšsko
* - organizátori turnajov

Aj druhé extraligové finále pre Nováky

nizny

V druhom stretnutí finále play-off vodnopólovej extraligy mužov 2014/2015 triumfovali hráči tímu KVP Nováky nad mužstvom Slávia UK Bratislava 8:6 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú už 2:0 na zápasy. Domáci rozhodli o svojom triumfe v druhej polovici duelu, keď po polčasových 2:2 viedli už 7:3 a zápas dotiahli do víťazného konca.

Tretí finálový súboj sa uskutoční opäť v Novákoch v sobotu 30. mája o 17.00 h. Prípadný štvrtý duel bude hostiť Bratislava v stredu 3. júna a nový majster bude známy najneskôr 5. júna.


Výsledky - piatok (hrá sa na tri víťazstvá):
Finále play-off - druhý zápas:
KVP Nováky - Slávia UK Bratislava 8:6 (1:2, 1:0, 3:1, 3:3) - stav série: 2:0
Góly: Hrivnák a Martanovič po 2, Nižný, Zaťovič, Maroš Tkáč a Cachovan po 1 - T. Bielik 3, Plvan, Gyurcsi a Nedbal po 1
O 3. miesto - druhý zápas:
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - ČH Hornets Košice 6:8 (1:1, 1:2, 2:2, 2:3) - stav série 1:1
Góly: Hrošík 3 - Zareva 3

Prvé extraligové finále pre Nováky

plvan

V prvom stretnutí finále play-off vodnopólovej extraligy mužov 2014/2015 triumfovali hráči tímu KVP Nováky nad mužstvom Slávia UK Bratislava a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0 na zápasy.

Na bratislavských Pasienkoch to bol dramatický duel a po remíze 10:10 vyvrcholil pokutovými hodmi. V nich hostia zaváhali raz, za domácich dvakrát nedal Plvan. Rozhodnutie padlo až v deviatej sérii "penált".

Najbližšie dve finálové súboje sa uskutočnia v Novákoch v piatok 29. a v sobotu 30. mája, v oboch dňoch o 17.00 h. Prípadný štvrtý duel bude hostiť Bratislava v stredu 3. júna a nový majster bude známy najneskôr 5. júna.

V prvom meraní síl o 3. miesto (hrá sa tiež na tri víťazstvá) zdolali hráči ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto v mestskom derby ČH Hornets jasne 15:5.

Výsledky - streda (hrá sa na tri víťazstvá):
Finále play-off - prvý zápas:
Slávia UK Bratislava - KVP Nováky 10:10 (2:1, 3:3, 3:2, 2:4), na pokutové hody: 7:8 - stav série: 0:1
Góly: T. Bielik 3, V. Hruška a Plvan po 2, Kratochvíl, Brezina a Vaňo po 1 - Zaťovič a Marek Tkáč po 3, Maroš Tkáč 2, Nižný a Martanovič po 1
O 3. miesto - prvý zápas:
ČH Hornets Košice - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 5:15 (0:3, 1:4, 1:4, 3:4) - stav série: 0:1
Góly: Vojtenko, Ratkov, Mitruk, R. Kaid ml. a Kubáni po 1 - K. Bačo a Grutka po 4, S. Nagy, A. Nagy a Biben po 2, Kiernosz 1

Srbskú hviezdu suspendovali za kokaín, hrozí jej koniec

logo-fina

Antidopingová agentúra Srbska (ADAS) informovala, že Medzinárodná plavecká federácia (FINA) suspendovala vodnopólovú hviezdu Nikolu Radena. Tridsaťročný srbský reprezentant mal pozitívny test na kokaín a hrozí mu dištanc až na štyri roky, čo by prakticky znamenalo koniec úspešnej kariéry. Zakázanú látku v tele rodáka z Nového Sadu odhalila vzorka odobratá po februárovom stretnutí Svetovej ligy v Madride proti Španielsku.

Držiteľ ôsmich medailí z OH, MS a ME Raden patrí na klubovej úrovni gréckemu Olympiakosu Pireus, s ktorým vlani v lete uzavrel kontrakt na jeden rok s príjmom 120 000 eur. Informácie priniesla Slobodna Dalmacija.

Od stredy finále play-off extraligy mužov

gogola2

V bratislavskej plavárni Pasienky sa v stredu večer o 18.15 h začne finálová séria play-off vodnopólovej Pharma Group extraligy mužov. O titul budú bojovať víťaz Slovenského pohára a najlepší tím v základnej i nadstavbovej časti KVP Nováky s vicemajstrom spred roka Sláviou UK Bratislava. Tohtosezónne vzájomné ligové súboje oboch súperov boli vzácne vyrovnané - v Bratislave sa zrodili dve remízy (9:9 a 6:6), v Novákoch triumfovali domáci (9:7 a 8:7). "Nováky majú na hlavných postoch skúsených hráčov - či už na centri, obrancovi centra alebo brankárovi, plus Zaťovič. Navyše majú dobré podmienky na tréning a kvalitného trénera, ktorý vie z hráčov dostať maximum. Budeme to mať s nimi ťažké, očakávam otvorené súboje," povedala jedna z opôr bratislavských "sov" Michal Kratochvíl a kouč Slávie UK Dušan Holas doplnil: "Musíme sa vypnúť k čo najlepšiemu výkonu - nielen jednotlivci, ale ako celý kolektív. Od brankára, ktorý nás doteraz vždy podržal, cez centrov, obrancov až po krídla. Musíme pracovať ako jedna 'mašina'."

Po úvodnom súboji v Bratislave sa v piatok a v sobotu 29. a 30. mája séria presťahuje do Novák. "Pred finálovou sériou určite nie sme favoriti. Prvý zápas hráme u súpera, čo berieme ako nevýhodu. Základom bude, aby sa finále páčilo ľuďom a bola dobrá atmosféra. Najsilnejšia stránka Bratislavčanov je zohratosť, ale aj individuality ako Gejza Gyurcsi, ktorý stále ukazuje, že to vie a má kvalitnú strelu. Bude to dobré finále. Chceme ligu vyhrať, všetko sme tomu podriadili. Chceme vyhrať a lákať ľudí do hľadiska," prezradil Michal Gogola, brankár a zároveň manažér KVP Nováky. Séria hraná na tri víťazstvá vyvrcholí najneskôr v piatok 5. júna prípadným piatym duelom. Nováky bojujú o štrnásty slovenský titul, prvý od sezóny 2006/2007. Bratislavčania sa v minulosti stali slovenskými šampiónmi dvakrát.

Paralelne s finále sa uskutočnia aj súboje o bronz medzi dvojicou košických tímov - minulosezónnym majstrom ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto a v minulosti šesťnásobným šampiónom ČH Hornets Košice.

Program 2. kola play-off vodnopólovej Pharma Group extraligy mužov (hrá sa na tri víťazstvá)
FINÁLE
1. zápas - streda 27. mája: Slávia UK Bratislava - KVP Nováky (18.15)
2. zápas - piatok 29. mája: KVP Nováky - Slávia UK Bratislava (17.00)
3. zápas - sobota 30. mája: KVP Nováky - Slávia UK Bratislava (17.00)
prípadný 4. zápas - streda 3. júna: Slávia UK Bratislava - KVP Nováky
prípadný 5. zápas - piatok 5. júna: KVP Nováky - Slávia UK Bratislava
O 3. MIESTO
1. zápas - streda 27. mája: ČH Hornets Košice - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto (20.00)
2. zápas - piatok 29. mája: ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - ČH Hornets Košice
3. zápas - sobota 30. mája ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - ČH Hornets Košice
prípadný 4. zápas - streda 3. júna: ČH Hornets Košice - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto
prípadný 5. zápas - piatok 5. júna: ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - ČH Hornets Košice

Prehľad slovenských majstrov vo vodnom póle mužov:
2015 ???
2014 ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto
2013 ČH Hornets Košice
2012 ČH Hornets Košice
2011 ČH Hornets Košice
2010 ČH Hornets Košice
2009 ČH Hornets Košice
2008 ČH Hornets Košice
2007 NCHZ Nováky
2006 NCHZ Nováky
2005 NCHZ Nováky
2004 NCHZ Nováky
2003 NCHZ Nováky
2002 NCHZ Nováky
2001 NCHZ Nováky
2000 NCHZ Nováky
1999 NCHZ Nováky
1998 NCHZ Nováky
1997 Slávia UK Bratislava
1996 NCHZ Nováky
1995 NCHZ Nováky
1994 NCHZ Nováky
1993 Slávia UK Bratislava

Prehľad počtu získaných slovenských majstrovských titulov vo vodnom póle mužov:
13 - NCHZ Nováky (1994, 1995, 1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007)
6 - ČH Hornets Košice (2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013)
2 - Slávia UK Bratislava (1993, 1997)
1 - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto (2014)

Strana 1 z 144

Prevádzkovateľ

FOUR ART s.r.o. 
Jantárova 30
040 01 Košice
IČO: 36 571 946

Nachádzate sa tu: Aktuality
Joomla extensions by Siteground Hosting