left direction
right direction

Mokrá lopta

Európsky Superpohár mužov pre Pro Recco

logo-len

Výsledok stredajšieho zápasu o európsky Superpohár mužov 2015 vo vodnom póle v talianskom Sori:

Pro Recco (Tal.) - CN Posillipo Neapol (Tal.) 12:4 (2:1, 3:0, 4:3, 3:0)
Najviac gólov: Sukno 3, Pijetlovič, Filipovič a Fondelli po 2 - Dolce 2

Slováci sa pred ME predstavia na dvoch turnajoch

logo me2016

Slovenskú mužskú reprezentáciu vo vodnom póle do januárových majstrovstiev Európy v srbskom Belehrade čakajú dve turnajové previerky. Pod vedením hlavného kouča Antonia Estellera Serrahimu sa od 18. do 20. decembra predstavia Slováci na domácom 53. ročníku Dunajského pohára v Košiciach, ich súpermi na tomto podujatí budú výbery Rumunska, silného Maďarska a Francúzska. V úvode januára tím SR nastúpi v maďarskom Györi na kvalitne obsadenom turnaji Volvo Cup, na ktorom si okrem domácich zmeria sily aj s výbermi Talianska a Španielska. Okrem toho absolvujú Slováci aj päť výcvikových táborov, jeden z nich spolu s reprezentáciou Rumunska.

Kontinentálny šampionát v Belehrade je na programe od 10. do 23. januára, slovenská reprezentácia v základnej A-skupine nastúpi postupne proti výberom Španielska, Holandska a Čiernej Hory. Vodní pólisti SR majú ako posledný kolektív spod Tatier šancu postúpiť na budúcoročné OH v Riu de Janeiro.

Európsky Superpohár žien pre Olympiakos Pireus

logo-len-male

Výsledok piatkového zápasu o európsky Superpohár žien 2015 vo vodnom póle v gréckom Pireu:

Olympiakos Pireus (Gréc.) - Plebiscito Padova (Tal.) 10:6 (2:3, 3:0, 2:0, 3:3)
Najviac gólov: Avramidouová 5 - Queirolová 2, rozhodovali: Wengenrothová (Švaj.) a KUNÍKOVÁ (SR)

Po 7. extraligovom kole na čele majstrovské Nováky

logo liga

Hráči Novák zvíťazili v zápase 7. extraligového kola v Košiciach nad ŠKP Modrí Draci 16:9 a dostali sa na čely tabuľky. Využili zaváhanie Slávie UK Bratislava, ktorá v Košiciach podľahla ČH Hornets tesne 8:9. Bratislavčania sú druhí o bod za Novákmi, tretí ČH Hornets Košice strácajú na úradujúceho šampióna tri body. Zatiaľ ani bod nezískali posledné Topoľčany.

Súhrn sobotňajších stretnutí 7. kola vodnopólovej extraligy mužov 2015/2016:
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - KVP Nováky 9:16 (3:3, 1:6, 2:4, 3:3)
Najviac gólov: Dilý 3, Šuster a Grutka po 2 - Peter Nižný 4, Zaťovič a Martanovič po 3

Pirana SC Topoľčany - KVP Komárno 10:11 (1:3, 3:3, 5:2, 1:3)
Najviac gólov: Vančo 7 - Vrečič 4

ČH Hornets Košice - Slávia UK Bratislava 9:8 (2:2, 3:2, 2:3, 2:1)
Najviac gólov: Ratkov, Oros a Kusko po 2 - Gyurcsi 3

 

Málo vídané čisté konto D. Veterníka z Novák

logo liga

V 6. kole vodnopólovej extraligy mužov sa hráčom Novák podaril málo vídaný kúsok. Pólisti KVP totiž v celom zápase proti Topoľčanom ani raz neinkasovali a do tabuľky si pripísali všetky body za triumf 21:0. Zaujímavosťou je, že čisté konto vychytal presne v deň 18. narodenín Daniel Veterník. Na čele súťaže sa udržala Slávia UK Bratislava, ktorá si doma poradila s Komárnom 17:5.

Výsledky stretnutí 6. kola vodnopólovej extraligy mužov 2015/2016:


PIATOK
Slávia UK Bratislava - KVP Komárno 17:5 (3:1, 7:0, 4:2, 3:2)
Najviac gólov: V. Hruška a Patrik Tkáč po 4, Gyurcsi 3 - Dékány 2

SOBOTA
KVP Nováky - Pirana SC Topoľčany 21:0 (5:0, 6:0, 6:0, 4:0)
Najviac gólov Novák: Maroš Tkáč 6, Stehlík 4

ČH Hornets Košice - ŠKP Modrí Draci Košice 7:5 (1:2, 3:0, 1:1, 2:2)

Najviac gólov: Mitruk 3, Vojtenko 2 - Grutka 2

Tím SR na ME proti Holandsku, Španielsku a Čiernej Hore

logo me2016

Slovenská mužstvá vodnopólová reprezentácia sa na budúcoročných majstrovstvách Európy v srbskom Belehrade predstaví v základnej A-skupine. Nedeľňajší popoludňajší žreb v Belehrade rozhodol o tom, že súpermi Slovákov na kontinentálnom šampionáte budú výbery Čiernej Hory, Španielska a Holandska.

Výber Čiernej Hory skončil na júlových MS v Kazani na 6. mieste, Španielsko na svetovom šampionáte v roku 2013 obsadilo 5. pozíciu. "Je to prijateľná skupina, ktorá mohla byť aj horšia aj lepšia. Nás zaujíma najmä súper z tretieho koša, a to Holandsko. Pokiaľ chceme ísť ďalej a spraviť lepší výsledok, musíme ich zdolať. V súčasnosti môžeme ostatných súperov iba prekvapiť. Verím, že Holandsko prevýšime a postúpime ďalej. Španieli sú hrateľní, v zápasoch proti ním aj Čiernej Hore nebudeme favoriti a nemáme v nich čo stratiť. Musíme uznať kvality týchto tímov. Nepamätám si, že by sme ich niekedy zdolali," reagoval na žreb kapitán výberu SR Juraj Zaťovič.

Celý článok...

Slováci pri žrebe ME 2016 v štvrtom koši

logo me2016

Slovenská vodnopólová reprezentácia figuruje v súvislosti s nedeľňajším žrebom základných skupín pre budúcoročný európsky šampionát v srbskom Belehrade vo štvrtom výkonnom koši. Po boku zverencov trénerského tandemu Antonio Esteller Serrahima a Róbert Kaid sú výbery Gruzínska, Turecka a Malty, s ktorými sa Slováci nemôžu stretnúť na ME v úvodnej fáze turnaja. Do prvého koša organizátori okrem domáceho Srbska zaradili aj reprezentácie Talianska, Maďarska a Čiernej Hory. V druhom sú Chorváti, Gréci, Španieli a Rumuni, v treťom Holanďania, Rusi, Nemci a Francúzi. Spomenutý žreb sa uskutoční v nedeľu 4. októbra o 13.00 h v belehradskej radnici. Kontinentálny šampionát by sa mal konať od 10. do 23. januára 2016.

Slováci si postupom na ME 2016 udržali šancu kvalifikovať sa na OH do Ria de Janeiro. Do Brazílie postúpi najvyššie umiestnený národný výber starého kontinentu, ktorý ešte nemá zabezpečenú účasť. V Riu sa s istotou predstavia Srbsko, Chorvátsko a Grécko. Ďalších päť európskych výberov dostane šancu na celosvetovej olympijskej kvalifikácii, ktorú bude v apríli 2016 hostiť talianska Florencia.

Rozdelenie do košov pred žrebom základných skupín na vodnopólových ME 2016 v srbskom Belehrade:
1. kôš: Srbsko, Taliansko, Maďarsko, Čierna Hora
2. kôš: Chorvátsko, Grécko, Španielsko, Rumunsko
3. kôš: Holandsko, Rusko, Nemecko, Francúzsko
4. kôš. Gruzínsko, Slovensko, Turecko, Malta

Slováci postúpili na ME 2016, stále sú v hre o Rio

hornets-19

Slovenská mužstvá vodnopólová reprezentácia si vybojovala miestenku na januárové majstrovstvá Európy do srbského Belehradu. Na kontinentálnom šampionát sa Slováci predstavia prvýkrát od Málagy 2008. Nič na prieniku výberu SR na ME nezmenila ani sobotňajšia prehra na turnaji F-skupiny kvalifikácie o postup na spomenutý šampionát vo francúzskom Chalons-en-Champagne s domácim mužstvom tesne 9:10. Po sobote aj Francúzi majú istotu postupu na ME 2016, na ktorých sa bude bojovať o miestenky na OH v Riu de Janeiro.

Celý článok...

Strana 1 z 149

Prevádzkovateľ

FOUR ART s.r.o. 
Jantárova 30
040 01 Košice
IČO: 36 571 946

Nachádzate sa tu: Aktuality
Joomla extensions by Siteground Hosting