left direction
right direction

Mokrá lopta

Kratochvíl sa rozlúčil s reprezentačnou kariérou, Zaťovič: "Nemali sme svoj deň."

zatovic svkrom

Reakcie Slovákov po utorkovom zápase Svetovej ligy v Bratislave proti Rumunsku (8:9):

Michal Kratochvíl

o sezóne v národnom mužstve
"Bol to posledný reprezentačný duel v tejto sezóne, v ktorom sme chceli zvíťaziť. V minulom ročníku Svetovej ligy sme získali tri body, tento rok len jeden. Mysleli sme si, že to bude o niečo lepšie. Do polovice sme boli lepší, ešte aj v tretej štvrtine sme mohli rozhodnúť, no nepodarilo sa nám to a prehrali sme. Pred vlastnými fanúšikmi nás to mrzí dvojnásobne."

o súboji s Rumunskom
"V závere súboja Rumuni trochu zlepšili obranu a navyše dali pár gólov, ktoré bežne nepadajú. Mali aj trochu športového šťastia a to rozhodlo. Neboli omnoho lepší, ale to šťastie sa naklonilo na ich stranu. Naše družstvo sa neustále zlepšuje a je viditeľná práca španielskeho trénera. Ak postúpime na ME, tak si myslím, že tam nebudeme len do počtu."

o ukončení reprezentačnej kariéry
"Je to tak, teraz sa budem viac venovať rodine a mám už aj zamestnanie. Bude mi smutno za touto partiou, ale v kontakte isto ešte budeme. Rád ich prídem podporiť z hľadiska, keď mi to možnosti dovolia. Do konca sezóny si ešte splním klubové povinnosti v Slávii UK Bratislava a potom sa rozhodnem, ako to bude vyzerať. Na reprezentačnej úrovni už nemám potrebnú výkonnosť. Sám to tak cítim a nechcem to zbytočne siliť. Zažil som s národným tímom mnoho krásnych chvíľ, nedá sa v ňom vyzdvihnúť jediný zápas. Super bolo na olympijskej kvalifikácii v Rumunsku, kde sme síce neuspeli, no predvádzali sme tam asi najlepšie vodné pólo. Nemôžem zabudnúť ani na úspešnú kvalifikáciu o postup na ME 2008 do Málagy, a aj tento kontinentálny šampionát bol zaujímavý, aj keď sme skončili poslední. Hrali sme väčšinou kvalifikácie a tam sme previedli pár výborných duelov. V posledných dvoch ročníkoch sme hrali Svetovú ligu, malo to svoju úroveň a bolo to lákadlom pre hráčov aj fanúšikov, predtým sme to tu nemali. Verím, že aj na ďalšie sezóny sa to tu podarí udržať."

Celý článok...

Slováci v Bratislave prehrali s Rumunmi

kratochvilmichal

Slovenská vodnopólová reprezentácia neuspela ani vo svojom záverečnom šiestom vytúpení v tohtosezónnej edícii európskej časti kvalifikácie o postup do superfinále Svetovej ligy mužov, keď v utorok v Bratislave prehrala s výberom Rumunska 8:9. Slováci obsadili v konečnej tabuľke A-skupiny posledné 4. miesto, Rumuni skončili tretí. V predchádzajúcich piatich dueloch získali zverenci španielskeho trénera Antonia Estellera Serrahimu a jeho asistenta Róberta Kaida len jeden bod, keď v Bukurešti prehrali s Rumunmi až na pokutové hody. Tím SR vo Svetovej lige dosiahol v ostatných dvoch ročníkoch len jedno víťazstvo, v predchádzajúcej sezóne zdolal v Bratislave nemecký výber.

V utorkovom zápase proti Rumunom sa s reprezentačnou čiapočkou rozlúčila dlhoročná opora národného tímu Michal Kratochvíl. Úvod duelu patril hosťom, ale v druhej štvrtine Slováci prevzali iniciatívu a v tretej dokonca dvakrát viedli o dva góly (6:4 a 7:5). Rumuni sa však zlepšili a otočili skóre na 9:7 vo svoj prospech, v záverečných sekundách už iba skorigoval Zaťovič.

Slovenská vodnopólová reprezentácia duelom proti Rumunsku oficiálne ukončila sezónu 2014/2015. V úvode tej nasledujúcej čaká na Slovákov v októbri druhý turnaj kvalifikácie o postup na ME 2016.

Celý článok...

Slováci v Bratislave zabojujú s Rumunmi o 3. miesto

hornets-19

Na slovenskú mužskú vodnopólovú reprezentáciu čaká posledný duel v A-skupine európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy. Tím SR sa predstaví v domácom prostredí - v utorok 24. apríla o 18.00 h privíta v Bratislave výber Rumunska. Bude to súboj o 3. miesto v skupine, Rumuni doteraz získali dva body, Slováci o jeden bod menej. V januári sa vzájomný duel týchto súperov skončil v riadnom hracom čase nerozhodne 9:9, domáci v Bukurešti uspeli v penaltovom rozstrele 5:4.

Tréner SR Antonio Esteller Serrahima s asistentom Róbertom Kaidom vybrali na tento duel dovedna trinásť hráčov vrátane dvoch brankárov. V porovnaní s marcovým zápasom v Grécku (6:11) nastali v tíme tri zmeny - brankára Lukáša Kozméra nahradil skúsený Michal Gogola, Michal Kratochvíl s Andrejom Zarevom figurujú v kádri namiesto Mareka Molnára a Kristiána Polovica.

Zápas povedie taliansko-čiernohorská dvojica arbitrov Stefano Pinato a Stanko Ivanovski, delegátom Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA) bude Švajčiar Jacques Racine. Druhý súboj A-skupiny sa uskutoční v Györi, Maďari v ňom o 18.15 h privítajú Grékov.

Program najbližších duelov A-skupiny vodnopólovej Svetovej ligy mužov - utorok 14. apríla:
BRATISLAVA: Slovensko - Rumunsko (18.00)
GYÖR: Maďarsko - Grécko (18.15)

Nominácia tímu SR na aprílový duel Svetovej ligy v Bratislave proti Rumunsku:
Michal Gogola, Tomáš Hoferica - Martin Faměra, Juraj Zaťovič, Michal Kratochvíl, Lukáš Ďurík, Samuel Baláž, Lukáš Seman, Tomáš Bielik, Marek Tkáč, Andrej Zareva, Martin Kolárik, Tomáš Bruder

Tabuľka A-skupiny:
1. Maďarsko 5 5 0 0 0 75:46 15
2. Grécko 5 4 0 0 1 73:51 12
3. Rumunsko 5 0 1 0 4 49:80 2
4. Slovensko 5 0 0 1 4 47:67 1

Doterajšie výsledky: Grécko - Rumunsko 15:8, Maďarsko - Slovensko 13:6, Maďarsko - Rumunsko 20:10, Slovensko - Grécko 10:16, Rumunsko - Slovensko 9:9 (na pokutové hody: 5:4), Grécko - Maďarsko 13:15, Rumunsko - Grécko 12:18, Slovensko - Maďarsko 12:13, Rumunsko - Maďarsko 5:14, Grécko - Slovensko 11:6

Poďakovanie z maďarskej strany za februárový zápas v Košiciach

hunfedlogo svk hun sl list

Februárový duel Svetovej ligy medzi Slovenskom a Maďarskom, ktorý sa konal 17. februára v Košiciach, má aj po takmer mesiaci odozvu - veľmi príjemnú. Slovenská strana totiž dostala od súpera list, v ktorom oceňuje organizáciu podujatia, po športovej aj spoločenskej stránke. Prinášame Vám znenie tohto listu, aj pre tieto hrejivé slová zo zahraničia sa oplatí odvádzať dobrú prácu. 

"Drahí priatelia.

Radi by sme vyjadrili srdečné poďakovanie a ocenenie za excelentnú organizáciu stretnutia Slovensko - Maďarsko, vo Svetovej Lige v Košiciach, 17. februára 2015. Chceme sa poďakovať za fantastickú pohostinnosť a vysokú úroveň hotela, ktorú ste poskytli nášmu mužstvu a dúfame, že sa Vám v budúcnosti budeme môcť revanšovať.

So srdečným pozdravom Benedek Tibor - tréner reprezentácie, Balázs Nemcsik - generálny sekretár maďarskej vodnopólovej federácie."

 

 

Slovenské tímy zabojujú o EH v Grazi a Bratislave

hornets-19

Slovenské výbery chlapcov a dievčat vo vodnom póle budú v druhej polovici týždňa bojovať o miestenky na júnové I. európske hry v azerbajdžanskom Baku. V kvalifikácii sa od 12. do 15. marca predstavia výbery do 17 rokov, chlapci budú bojovať o osem miest, dievčatá o šesť. Mladé Slovenky v konkurencii rovesníčok z Turecka, Izraela a Bulharska nastúpia v domácom prostredí v Bratislave. Slovákov čaká turnaj v rakúskom Grazi, ich súpermi budú okrem domácich mladíkov aj reprezentácie Turecka, Gruzínska, Bulharska a Moldavska. Do Baku postúpia z každej kvalifikačnej skupiny po dve najúspešnejšie družstvá.

V oboch kategóriách majú istotu štartu na EH najlepšie výbery z ostatných juniorských ME - sedem chlapčenských (Čierna Hora, Srbsko, Taliansko, Maďarsko, Chorvátsko, Rusko a Španielsko) a šesť dievčenských (Grécko, Španielsko, Holandsko, Taliansko, Maďarsko a Rusko). Medzi chlapcami bude štartovať aj domáci Azerbajdžan, no v kategórii dievčat sa výber organizátorov EH nepredstaví.

Celý článok...

Slováci do Grécka aj s Kozmérom či Kolárikom

logo-fina-worldleague

Slovenskú mužskú vodnopólovú reprezentáciu čaká ďalšia herná previerka proti silnému súperovi, keď v zápase A-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy nastúpi v utorok 17. marca o 18.00 h SEČ v Pireu na predmestí Atén proti domácemu výberu Grécka. Tréner Antonio Esteller Serrahima s asistentom Róbertom Kaidom vybrali na tento duel dovedna trinásť hráčov vrátane dvoch brankárov. V porovnaní s februárovým zápasom proti Maďarsku (12:13) nastali v tíme dve zmeny - uzdravený brankár Lukáš Kozmér nahradil skúseného Michala Gogolu a Martin Kolárik figuruje v mužstve na úkor Maroša Tkáča.

Zápas povedie chorvátsko-turecká dvojica arbitrov Maro Savinovič a Gökhan Can Ciger, delegátom Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA) bude Maročan Farrid el Allam. Pred duelom v Grécku majú Slováci na svojom konte jeden bod za prehru na pokutové hody v Rumunsku. V prvom zápase proti Grékom prehrali Slováci v polovici decembra v Novákoch 10:16.

Po súboji v Grécku sa Slováci predstavia v A-skupine európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy už len raz - v utorok 14. apríla privítajú v Bratislave Rumunov.

Program najbližších duelov A-skupiny vodnopólovej Svetovej ligy mužov - utorok 17. marca (časy su v SEČ):
BUKUREŠŤ: Rumunsko - Maďarsko (17.00)
PIREUS: Grécko - Slovensko (18.00)

Nominácia tímu SR na marcový duel Svetovej ligy v Grécku:
Brankári: Lukáš Kozmér, Tomáš Hoferica
Hráči v poli: Martin Faměra, Juraj Zaťovič, Tomáš Bielik, Lukáš Ďurík, Samuel Baláž, Lukáš Seman, Marek Molnár, Marek Tkáč, Kristián Polovic, Martin Kolárik, Tomáš Brúder

Tabuľka A-skupiny:
1. Maďarsko 4 4 0 0 0 61:41 12
2. Grécko 4 3 0 0 1 62:45 9
3. Rumunsko 4 0 1 0 3 44:66 2
4. Slovensko 4 0 0 1 3 41:56 1

Doterajšie výsledky: Grécko - Rumunsko 15:8, Maďarsko - Slovensko 13:6, Maďarsko - Rumunsko 20:10, Slovensko - Grécko 10:16, Rumunsko - Slovensko 9:9 (na pokutové hody: 5:4), Grécko - Maďarsko 13:15, Rumunsko - Grécko 12:18, Slovensko - Maďarsko 12:13

Zvyšný program zápasov SR v SL mužov:
6. kolo - 14. apríla (Bratislava): Slovensko - Rumunsko 

 

ME v roku 2018 sa uskutočnia v Barcelone

ME2018 Barcelona

Komplex Piscines Bernat Picornell v katalánskej Barcelone bude v roku 2018 hostiť majstrovstvá Európy vo vodnom póle. Počas víkendu o tom rozhodlo vedenie Európskej plaveckej ligy (LEN) na rokovaní v škótskom Glasgowe. V Barcelone sa v minulosti dvakrát konali vodnopólové majstrovstvá sveta (2003 a 2013), v roku 1970 hostila kontinentálny šampionát a raz aj zápasy olympijského turnaja (1992). Zo spomenutých vrcholných vodnopólových turnajov sa v komplexe Piscines Bernat Picornell nehrali iba MS 2003. Na ME 2018 sa predstaví 12 ženských a 16 mužských vodnopólových výberov.

Draci "padli" v Bratislave, Nováky nezaváhali s ČH Hornets

logo liga pharma

V sobotu sa v Bratislave a Novákoch začali súboje v nadstavbách. V skupine o titul sa darilo domácim tímom. Víťaz základnej časti z Novák zdolal ČH Hornets Košice 10:4, keď dominoval najmä v druhej polovici duelu. Hráči Slávie UK Bratislava si vo vlastnom bazéne urobili z Modrých Drakov Košice doslova trhací kalendár, až do konca tretej štvrtine postupne zvyšovali svoj náskok až na hrozivých 13:3, poslednej osemminútovke hostia už len skorigovali. Druhé kolo nadstavby je na programe o dva týždne 21. marca - v košickom derby „sršni" hostia „drakov", bratislavské „sovy" sa predstavia v Novákoch.

Pharma Group extraliga mužov - nadstavbová A-skupina - 1. kolo - sobota:
KVP Nováky - ČH Hornets Košice 10:4 (1:1, 1:1, 5:1, 3:1)
Najviac gólov: M. Úradník, Dékány, Marek Tkáč a Maroš Tkáč po 2, Nižný a Hrivnák po 1  - Mytruk, Baran, Kubáni a Vojtenko po 1

Slávia UK Bratislava - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 16:8 (5:1, 3:1, 5:1, 3:5)
Najviac gólov: P. Tkáč 4, Nedbal a T. Bielik po 3, Gyurcsi 2, Nezhyba, V. Hruška, Kratochvíl a Plvan po 1 - Dilý 4, Grutka 2, Haluška a K. Bačo po 1

nadstavbová B-skupina:
KVP Komárno - Nereus Žilina 11:6
Pirana SC Topoľčany - Kúpele Piešťany 13:8

Strana 1 z 142

Prevádzkovateľ

FOUR ART s.r.o. 
Jantárova 30
040 01 Košice
IČO: 36 571 946

Nachádzate sa tu: Aktuality
Joomla extensions by Siteground Hosting