left direction
right direction

Mokrá lopta

Zlato spred dvoch rokov na ME v Belehrade obhajujú Srbi a Španielky

logo me2016

Hráči Srbska a reprezentantky Španielska budú od nedele v Belehrade obhajovať zlaté medaily na kontinentálnom šampionáte vo vodnom póle, ktoré získali pred dvoma rokmi v Budapešti. Na tohtoročných majstrovstvách Európy nebude chýbať ani slovenský mužský výber, ktorý sa predstaví v základnej A-skupine po boku Španielska, Holandska a Čiernej Hory.

Okrem medailí sa v Srbsku bude bojovať aj o olympijské miestenky. Medzi mužmi ju získa najvyššie umiestnený výber spomedzi tých, ktoré sa ešte nekvalifikovali do Ria 2016. Istotu už majú reprezentácie Srbska, Chorvátska a Grécka. Ďalších päť mužských tímov si vybojuje účasť na aprílovú celosvetovú kvalifikáciu v Taliansku, na ktorej budú k dispozícii ďalšie tri miestenky do Brazílie. Medzi ženami sa na OH 2016 prebojujú priamo kontinentálne šampiónky, ďalších päť výberov postúpi na marcový celosvetový kvalifikačný turnaj do Holandska.

Srbská metropola bude premiérovo hostiť až šestnásť mužských a dvanásť ženských reprezentácií, na predchádzajúcich európskych šampionátoch bojovalo o medaily 12 mužských a 8 ženských výberov. V Belehrade sa uskutoční dovedna 100 duelov (56 mužských a 44 ženských). Prvýkrát v histórii sa zápasy oboch pohlaví budú konať v rovnakom bazéne v rovnaké dni, doteraz sa súťažné dni turnaja mužov a žien striedali.

Celý článok...

Cieľ Slovákov na ME jasný - udržanie olympijského sna

logo me2016

S jednoznačným cieľom vybojovať si miestenku v aprílovej celosvetovej kvalifikácii o postup na OH 2016 do Ria de Janeiro odcestovali v piatok ráno slovenskí reprezentanti vo vodnom póle na majstrovstvá Európy do Belehradu. V srbskej metropole povedie Slovákov skúsený španielsky kouč Antonio Esteller Serrahima, ktorý pri mužstve pôsobí od septembra 2014. Na kontinentálny šampionát sa Slováci intenzívne pripravovali od polovice decembra. Predstavili sa na dvoch kvalitných turnajoch, košickom Dunajskom pohári a Volvo Cupe v maďarskom Györi, zahrali si aj prípravné súboje proti Rusom. "Zo spoločnej prípravy mužstva pred majstrovstvami Európy mám veľmi dobrý pocit. Chlapci poriadne zabrali a odohrali niekoľko veľmi náročných duelov. Všetko prebehlo optimálne, som s tým spokojný. Som rád, že všetci chlapci sú v poriadku. Pred Vianocami som mal menšie obavy, pretože som nemal k dispozícii dostatok hráčov. Stav hráčov je však o poznanie lepší," povedal hlavný kouč slovenského výberu.

Slováci sa v Belehrade predstavia v základnej A-skupine postupne proti Španielom, Holanďanom a Čiernohorcom. Prvý zápas absolvujú v Kombank Arene v nedeľu 10. januára o 9.30 h proti výberu Španielska. "Tento duel nosím v hlave už niekoľko dní. Nesmieme však myslieť nereálne. Ak zostaneme nohami pevne na zemi, na šampionáte nesklameme. Keď sa nám to nepodarí, nebude to dobré. Španieli patria k najkvalitnejším súperom na šampionáte a na každom takomto turnaji hrajú naplno. Trénera súpera poznám, v posledných dňoch sme sa niekoľkokrát rozprávali. Očakávajú, že pre nich budeme zdatný oponent a naplno sa koncentrujú na duel proti nám," pokračoval 60-ročný kormidelník, ktorý dlhodobo pracuje na klubovej úrovni v mužstve najvyššej španielskej súťaže CN Barcelona. "Z mojich zverencov sa nik neprebojoval do reprezentácie, no viacerí členovia súčasného kádra národného tímu hrali pod mojím dohľadom v minulosti. Je veľmi náročné hovoriť o menách najkvalitnejších hráčov. Súper má veľmi dobrých ľavákov a silnú ľavú stranu útoku. Tam sú Španieli veľmi nebezpeční. Pred prvým zápasom neplánujem hráčom povedať nič špeciálne. Všetci vedia, o čo hráme. Chlapci majú svoju prípravu na stretnutie. Možno si pripomenieme taktické zámery. Niekedy je však lepšie, keď tréner nehovorí veľa," poznamenal Antonio Esteller.

Celý článok...

Program ME 2016 v srbskom Belehrade

logo me2016

Kompletný program 32. majstrovstiev Európy vo vodnom póle, ktoré sa od 10. do 23. januára 2016 uskutočnia v srbskom Belehrade:

nedeľa 10. januára
MUŽI
A-skupina: Španielsko - SLOVENSKO (9.30), Čierna Hora - Holandsko (18.15)
B-skupina: Francúzsko - Malta (16.45), Chorvátsko - Srbsko (20.30)
ŽENY
A-skupina: Portugalsko - Grécko (11.00), Rusko - Turecko (12.30), Holandsko - Maďarsko (15.15)

pondelok 11. januára
MUŽI
C-skupina: Gruzínsko - Rumunsko (9.30), Nemecko - Taliansko (18.45)
D-skupina: Rusko - Turecko (15.45), Maďarsko - Grécko (20.15)
ŽENY
B-skupina: Chorvátsko - Španielsko (11.00), Taliansko - Francúzsko (12.30), Srbsko - Nemecko (17.15)

utorok 12. januára
MUŽI
A-skupina: SLOVENSKO - Holandsko (9.30), Čierna Hora - Španielsko (18.45)
B-skupina: Francúzsko - Chorvátsko (17.15), Srbsko - Malta (20.15)
ŽENY
A-skupina: Portugalsko - Rusko (11.00), Turecko - Holandsko (12.30), Grécko - Maďarsko (15.45)

Celý článok...

Európsky Superpohár mužov pre Pro Recco

logo-len

Výsledok stredajšieho zápasu o európsky Superpohár mužov 2015 vo vodnom póle v talianskom Sori:

Pro Recco (Tal.) - CN Posillipo Neapol (Tal.) 12:4 (2:1, 3:0, 4:3, 3:0)
Najviac gólov: Sukno 3, Pijetlovič, Filipovič a Fondelli po 2 - Dolce 2

Slováci sa pred ME predstavia na dvoch turnajoch

logo me2016

Slovenskú mužskú reprezentáciu vo vodnom póle do januárových majstrovstiev Európy v srbskom Belehrade čakajú dve turnajové previerky. Pod vedením hlavného kouča Antonia Estellera Serrahimu sa od 18. do 20. decembra predstavia Slováci na domácom 53. ročníku Dunajského pohára v Košiciach, ich súpermi na tomto podujatí budú výbery Rumunska, silného Maďarska a Francúzska. V úvode januára tím SR nastúpi v maďarskom Györi na kvalitne obsadenom turnaji Volvo Cup, na ktorom si okrem domácich zmeria sily aj s výbermi Talianska a Španielska. Okrem toho absolvujú Slováci aj päť výcvikových táborov, jeden z nich spolu s reprezentáciou Rumunska.

Kontinentálny šampionát v Belehrade je na programe od 10. do 23. januára, slovenská reprezentácia v základnej A-skupine nastúpi postupne proti výberom Španielska, Holandska a Čiernej Hory. Vodní pólisti SR majú ako posledný kolektív spod Tatier šancu postúpiť na budúcoročné OH v Riu de Janeiro.

Európsky Superpohár žien pre Olympiakos Pireus

logo-len-male

Výsledok piatkového zápasu o európsky Superpohár žien 2015 vo vodnom póle v gréckom Pireu:

Olympiakos Pireus (Gréc.) - Plebiscito Padova (Tal.) 10:6 (2:3, 3:0, 2:0, 3:3)
Najviac gólov: Avramidouová 5 - Queirolová 2, rozhodovali: Wengenrothová (Švaj.) a KUNÍKOVÁ (SR)

Po 7. extraligovom kole na čele majstrovské Nováky

logo liga

Hráči Novák zvíťazili v zápase 7. extraligového kola v Košiciach nad ŠKP Modrí Draci 16:9 a dostali sa na čely tabuľky. Využili zaváhanie Slávie UK Bratislava, ktorá v Košiciach podľahla ČH Hornets tesne 8:9. Bratislavčania sú druhí o bod za Novákmi, tretí ČH Hornets Košice strácajú na úradujúceho šampióna tri body. Zatiaľ ani bod nezískali posledné Topoľčany.

Súhrn sobotňajších stretnutí 7. kola vodnopólovej extraligy mužov 2015/2016:
ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - KVP Nováky 9:16 (3:3, 1:6, 2:4, 3:3)
Najviac gólov: Dilý 3, Šuster a Grutka po 2 - Peter Nižný 4, Zaťovič a Martanovič po 3

Pirana SC Topoľčany - KVP Komárno 10:11 (1:3, 3:3, 5:2, 1:3)
Najviac gólov: Vančo 7 - Vrečič 4

ČH Hornets Košice - Slávia UK Bratislava 9:8 (2:2, 3:2, 2:3, 2:1)
Najviac gólov: Ratkov, Oros a Kusko po 2 - Gyurcsi 3

 

Málo vídané čisté konto D. Veterníka z Novák

logo liga

V 6. kole vodnopólovej extraligy mužov sa hráčom Novák podaril málo vídaný kúsok. Pólisti KVP totiž v celom zápase proti Topoľčanom ani raz neinkasovali a do tabuľky si pripísali všetky body za triumf 21:0. Zaujímavosťou je, že čisté konto vychytal presne v deň 18. narodenín Daniel Veterník. Na čele súťaže sa udržala Slávia UK Bratislava, ktorá si doma poradila s Komárnom 17:5.

Výsledky stretnutí 6. kola vodnopólovej extraligy mužov 2015/2016:


PIATOK
Slávia UK Bratislava - KVP Komárno 17:5 (3:1, 7:0, 4:2, 3:2)
Najviac gólov: V. Hruška a Patrik Tkáč po 4, Gyurcsi 3 - Dékány 2

SOBOTA
KVP Nováky - Pirana SC Topoľčany 21:0 (5:0, 6:0, 6:0, 4:0)
Najviac gólov Novák: Maroš Tkáč 6, Stehlík 4

ČH Hornets Košice - ŠKP Modrí Draci Košice 7:5 (1:2, 3:0, 1:1, 2:2)

Najviac gólov: Mitruk 3, Vojtenko 2 - Grutka 2

Strana 1 z 149

Prevádzkovateľ

FOUR ART s.r.o. 
Jantárova 30
040 01 Košice
IČO: 36 571 946

Nachádzate sa tu: Aktuality
Joomla extensions by Siteground Hosting