left direction
right direction

Mokrá lopta

Slováci po dráme podľahli Maďarom

hornets-19

Slovenská vodnopólová reprezentácia neuspela vo svojom štvrtom súboji v európskej časti kvalifikácie o postup do superfinále Svetovej ligy mužov, keď v utorok v Košiciach prehrala s favorizovaným výberom Maďarska tesne 12:13. Počas celého duelu držali Slováci krok so silnými Maďarmi, ešte v úvode tretej osemminútovky viedli gólom Polovica 5:4. Skúsenejší hostia potom získali vedenie na svoju stranu a v dramatickom závere si ho aj ustrážili. V slovenskom tíme dali tri góly Ďurík a Polovic, dva presné zásahy pridali Seman s Faměrom, jeden gól strelili Baláž a Zaťovič. Najbližšie sa tím SR predstaví 17. marca v Aténach proti domácemu Grécku.

Celý článok...

Československý lev obohatil vodnopólovú exhibíciu o unikátne novinky

exhibiciaBA

"Keď nastupuje Československý lev, neexistuje súper. Je to súboj úsmevov." Práve tento refrén čerstvo stvorenej česko-slovenskej hymny na počesť hviezdneho výberu športovcov, hercov, spevákov a iných umelcov z Česka a Slovenska odštartoval v Bratislave na sviatok všetkých zaľúbených vydarenú hodinovú šou vo vodnom póle. Plaváreň Pasienky bola počas nej svedkom nie iba slávnostného krstu spomínanej skladby z autorskej dielne hudobníkov Mariána Greksu a otca a syna Kmeťovcov, ale aj veľmi unikátneho merania síl vo vodnom póle.

Na jednej strane bazénu sa svojim športovým umením prezentovalo družstvo bývalých hráčov bratislavskej Slávie. Domáci hrali podľa všeobecne platných pravidiel vodného póla so šiestimi hráčmi v poli a jedným brankárom, na druhej strane zasa výber českých a slovenských zabávačov, umelcov a exšportovcov vo farbách tímu Československý lev - Oklamčák Show Sport Team (OSST). Tí vďaka prižmúreným očiam skúseného medzinárodného vodnopólového rozhodcu Vlastimila Kratochvíla boli stále v číselnej prevahe - sedem hráčov v poli a brankár.

Celý článok...

Slováci v Košiciach proti Maďarom už aj s Faměrom

hornets-19

Slovenskú mužskú vodnopólovú reprezentáciu čaká ďalšia herná previerka proti silnému súperovi, keď v zápase A-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy nastúpi v utorok 17. februára o 18.00 h v Košiciach proti výberu Maďarska. Tréner Antonio Esteller Serrahima s asistentom Róbertom Kaidom majú k dispozícii totožný káder, ktorý v úvode februára dosiahol na kvalifikačnom turnaji o postup na ME 2016 tri víťazstvá v gruzínskom Tbilisi. Tím doplní po zranení aj Martin Faměra, ktorý už v stredu hral za Spandau Berlín v Lige majstrov a dvoma gólmi sa podieľal na domácom triumfe svojho mužstva nad srbským Partizanom Belehrad 8:6.

Zápas povedie srbsko-francúzska dvojica arbitrov Ivan Rakovič a Alban David, delegátom Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA) bude Srb Alexander Šoštar.
Po súboji proti Maďarsku sa Slováci predstavia v A-skupine európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy ešte dvakrát - v marci v Aténach ich čaká zápas proti domácemu Grécku a v apríli v Bratislave privítajú Rumunov.

Celý článok...

V Bratislave exhibícia bývalých hráčov so známymi tvárami

exhibiciaBA

Tím Československý lev si v sobotňajšej exhibícii v Bratislave zmeria sily vo vodnom póle s bývalými reprezentantmi Slovenska v tomto športovom odvetví. Vo výbere Jozefa Oklamčáka by sa mali predstaviť športové i mediálne známe tváre z Česka aj Slovenska vrátane hudobníka Igora Kmeťa, niekdajších futbalistov Karola Dobiáša, Júliusa Šimona či Vladimíra Kindera, herci Štefan Kožka, Roman Fratrič, Roman Skamene a Braňo Deák, speváčka Adriana Drafiová alebo 23-násobný majster SR v biliarde Ivan Maljar. Akcia sa uskutoční v sobotu 14. februára o 18.00 h v bratislavskej plavárni Pasienky. Hráči Československého leva absolvujú exhibíciu na nafukovačkách a v plávacích vestách. Oklamčákov tím v minulosti odohral súboje vo futbale, futsale alebo bowlingu na Ukrajine, Slovensku či v Česku.

Slováci nezaváhali ani v nedeľu so Švajčiarmi

tbilisi

Slovenská mužská reprezentácia vo vodnom póle nezaváhala ani v treťom zápas na prvom turnaji A-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Belehradu, keď v nedeľu ráno zdolala v Tbilisi výber Švajčiarska hladko 25:6. Zverenci trénera Antonia Estellera Serrahimu si už v úvodnej osemminútovke vypracovali šesťgólový náskok a ten až do konca duelu postupne zvyšovali.

Slováci bez jediného zaváhania vyhrali turnaj v Tbilisi a urobili dôležitý krok k postupu na ME. Ďalší turnaj kvalifikácie sa uskutoční v októbri.

Najlepším strelcom nedeľňajšieho duelu bol päťgólový Lukáš Ďurík, štyri presné zásahy pridal Tomáš Bielik.

Výsledok - nedeľa:
Švajčiarsko - Slovensko 6:25 (0:6, 2:7, 3:9, 1:3)
Góly SR: Ďurík 5, T. Bielik, Kolárik, Maroš Tkáč a Zaťovič po 3, Marek Tkáč, Baláž a Brúder po 2, Polovic a Molnár po 1

Tabuľka:
1. Slovensko 3 3 0 0 51:22 9
2. Gruzínsko 2 1 0 1 31:20 3
3. Portugalsko 2 1 0 1 19:22 3
4. Švajčiarsko 3 0 0 3 22:59 0

Slováci zvládli v Tbilisi aj druhý duel

kolarik1

Slovenská mužská reprezentácia vo vodnom póle zvládla aj druhý zápas na turnaji A-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Belehradu, keď v sobotu popoludní zdolali v Tbilisi výber Portugalska presvedčivo 15:6. Zverenci trénera Antonia Estellera Serrahimu síce v úvodnej osemminútovke dovolili súperom vyrovnať na 2:2, no potom si vypracovali pohodlný náskok a až do konca duelu ho zvyšovali. Najlepším strelcom sobotňajšieho duelu bol štvorgólový Martin Kolárik, tri presné zásahy pridal Lukáš Ďurík, po dva dosiahli Lukáš Seman s Marošom Tkáčom a raz skórovali Kristián Polovic, Samuel Baláž, Juraj Zaťovič a Tomáš Brúder. Prvú polovicu duelu odchytal Tomáš Hoferica, po zmene strán bol v bránke Michal Gogola. Slovenský tím v Tbilisi nastúpi v nedeľu proti Švajčiarsku.

Výsledok - sobota:
Slovensko - Portugalsko 15:6 (4:2, 3:1, 4:0, 4:3)
Góly SR: Kolárik 4, Ďurík 3, Seman a Maroš Tkáč po 2, Polovic, Baláž, Zaťovič a Brúder po 1

Tabuľka:
1. Slovensko 2 2 0 0 26:16 6
2. Portugalsko 2 1 0 1 19:22 3
3. Gruzínsko 1 0 0 1 10:11 0
4. Švajčiarsko 1 0 0 1 7:13 0

Hlasy:
Róbert Kaid (asistent trénera SR): "Gratulujem chlapcom k víťazstvu. Zápas sme začali nekoncentrovane a mohlo sa nám to vypomstiť. Chalani si však skoro uvedomili, zmenili prístup a 'kopli do vrtule'. Napokon sme triumfovali o 9 gólov a po dnešku vidím belehradské brehy Sávy a Dunaja čoraz reálnejšie."

Juraj Zaťovič (hráč SR): "V súboji proti Portugalsku sme 'utrpeli' víťazstvo, no o ďalší krok sme sa priblížili k šampionátu v Belehrade. Máme dobré družstvo, ktorému verím."

Slováci splnili cieľ, zdolali domácich Gruzíncov

durik03

Slovenskej mužskej reprezentácii vo vodnom póle sa podarilo splniť hlavný cieľ na prvom turnaji A-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Belehradu, keď v Tbilisi zdolali domáce Gruzínsko tesne 11:10. Zverenci trénera Antonia Estellera Serrahimu počas väčšiny duelu viedli a domáci síce v poslednej štvrtine vyrovnali na 9:9, slovenský tím sa nevzdal a bojoval do konca. Víťazný gól dosiahol Lukáš Ďurík necelé dve minúty pred koncom stretnutia, Gruzínci potom už len skorigovali z pokutového hodu. Ďurík dosiahol v piatkovom zápase štyri góly, ďalšie tri pridal Martin Kolárik a raz sa do streleckej listiny zapísali Lukáš Seman, Kristián Polovic, Tomáš Brúder a Tomáš Bielik.

Slovenský tím v Tbilisi nastúpi v sobotu proti Portugalsku, v nedeľu si zmeria sily so Švajčiarskom.

Výsledok - piatok:
Gruzínsko - Slovensko 10:11 (1:1, 4:5, 2:2, 3:3)
Góly SR: Ďurík 4, Kolárik 3, Seman, Polovic, Brúder a Bielik po 1

Hlasy:
Michal Gogola (brankár SR): "Odohrali sme výborný zápas a dosiahli v ňom parádny výsledok. Máme dosť mladý tím, z ktorého mám veľkú radosť. Do zápasu sme dali všetko. Ja sám som v bránke urobil všetko, čo som mohol. Keď už sme zvíťazili v Gruzínsku nad kvalitným domácim výberom, je to znak toho, že patríme na ME."

Tomáš Brúder (hráč SR): "Som veľmi šťastný z tohto víťazstva. Doterajšie súboji boli len prípravou na tento veľmi dôležitý duel. V úvode sme mohli viesť aj vyšším rozdielom, no Gruzínci sa nevzdávali a bojovali až do konca. Dôležité bolo, že sme sa 'nepoložili', keď súper začal hrať agresívnejšie. Veľkú úlohu zohral aj kolektívny výkon. Slovensko jednoznačne patrí na majstrovstvá Európy."

Slováci chcú v Tbilisi uspieť aj bez tria opôr

tbilisi

Bez tria stabilných opôr Michala Kratochvíla, Lukáša Kozméra a Martina Faměru sa slovenská mužská vodnopólová reprezentácia predstaví v Tbilisi na prvom turnaji kvalifikácie o postup na ME 2016. Slováci do dejiska podujatia odcestovali vo štvrtok ráno z Viedne, druhá časť výpravy sa k tímu pripojila počas prestupu v tureckom Istanbule. Na zverencov trénera slovenského výberu Antonia Estellera Serrahimu čaká hneď v úvode turnaja v piatok popoludní duel proti domácim Gruzíncom, počas víkendu si v bazéne Olympic zmerajú sily s pólistami Portugalska a Švajčiarska. "V Gruzínsku chceme obstáť čo najlepšie. Vieme však, že v poslednom čase nás postihli nepredvídané okolnosti, ktorými sú zranenia kľúčových hráčov. Najvážnejšia strata je Martin Faměra, ktorý je veľmi dôležitá súčasť tímu. Bude ťažké ho nahradiť. Napriek týmto okolnostiam cestujeme do Tbilisi uhrať dobrý výsledok, ktorý by nám v ďalšej fáze priniesol postup na ME," povedal asistent trénera mužstva SR Róbert Kaid a pokračoval: "Švajčiari a Portugalci nie sú až takí dôležití súperi, turnaj pre nás bude o jedinom zápase. Verím, že na duel s Gruzínskom sa dôkladne pripravíme a zvládneme ho. Súper má v zostave viacero naturalizovaných Balkáncov a dvoch kvalitných domácich hráčov. Cesta k úspechu môže viesť cez ich náhradníkov."

Celý článok...

Strana 1 z 141

Prevádzkovateľ

FOUR ART s.r.o. 
Jantárova 30
040 01 Košice
IČO: 36 571 946

Nachádzate sa tu: Aktuality
Joomla extensions by Siteground Hosting